Rozpoczęcie zbiórki: 12.08.2022
Zakończenie zbiórki: 31.12.2022

Sami nie przetrwamy, walczymy o każdy dzień.

Pierwsza aktualizacja zbiórki: Tragedia! Pojechałam dziś na prośbę gminy Sochaczew odebrać interwencyjnie 8-miesięcznego szczeniaka, nad którym właściciele mają postawiony zarzut znęcania się. Serce mi pękło na milion kawałków, jak zobaczyłam sunie na splątanym krótkim łańcuchu stojąca w deszczu bez budy, w szopie natknęłam się na pieska niewidomego

 

W jednym z budynków usłyszałam pisk jeszcze jednego pieska. Serce moje nigdy by nie pozwoliło pomóc jednemu, a zostawiając resztę zwierząt w takich warunkach i zagrożeniach. Bardzo dziękuję gminie Sochaczew za szybką reakcję i wezwanie policji, by interwencyjnie odebrać wszystkie zwierzęta.

Dziękuję panom policjantom i pani prokurator. Kochani zwierzęta są bezpieczne, są w naszej supernowej lecznicy na badaniach Vet Planet. Wszystkiego jest dobrze, tylko mamy problem z miejscem dla nich. Zabierając je z piekła, a oddając je teraz do schroniska, gdzie będą skazane siedzieć w boksach. Mamy u siebie takie przepełnienie, nie mamy kawałka miejsca. Błagam was przyjaciele o pomoc z miejscem dla tych bidul. Kochani proszę, one już przeszły w swoim życiu piekło.

Zwierzęta boją się podniesionej ręki, ale są przyjacielsko nastawione do człowieka. Proszę ludzi prywatnych w znalezieniu kawałka miejsca dla tych psów. W NAS JEST SIŁA. WSPÓLNYMI SIŁAMI DZIAŁAMY CUDA.

Przed aktualizacją:

Dane organizacji:

  • Nasza strona na Facebooku: Kliknij, żeby przejść. 
  • Adres e-mail: kudlacipsijacielemarty@gmail.com
  • Nip naszej fundacji: 8371871383.
  • Telefon kontaktowy: 506 970 844.
  • Adres: Witoldów 26. Szymanów 96-516

Drodzy przyjaciele! Prowadzimy azyl dla zwierząt, który ma jeden cel - POMAGANIE. Czynnie znajdujemy domki dla uratowanych zwierząt, nie odmawiamy nikomu pomocy, jeżdżąc na interwencje. Nie posiadamy sponsorów ani wsparcia od miasta, możemy liczyć tylko na Wasze wsparcie. Musimy zawalczyć o nasze bezdomniaki długofalowo! (zbiórka jest na wielomiesięczne utrzymanie zwierząt i szukania domów)

Gdy patrzymy ostatnio na naszych podopiecznych, łzy same napływają do oczu. Jak mamy im wytłumaczyć, że nie mamy środków finansowych na leczenie, sterylizację, kastrację, środki przeciwko kleszczom i pchłom, a przede wszystkim na jedzenie? A i dług w lecznicy rośnie w zatrważającym tempie.

 

Znajdujemy się na bardzo trudnym terenie, jeśli chodzi o pomoc bezdomniakom. Włodarze urzędów gmin i miasta niechętnie patrzą na współpracę i wsparcie finansowe dla naszych zwierzaków. Na naszym terenie nie ma żadnego schroniska, więc bezdomne zwierzęta z miasta i gmin wyjeżdżają do schronisk bez wolontariatu, w których jest bardzo niska adopcja.

To dlatego tak bardzo walczymy o każdą żywą istotkę, by uchronić ich przed takim losem. W chwili obecnej pod opieką fundacji mamy ponad 115 zwierząt. Są to pieski, kotki, 4 kozy, baranek, owieczka i 2 gąski.

Zwierzęta, które do nas trafiają, są często w bardzo złym stanie, potrzebują przede wszystkim leczenia, jak i lepszej jakościowo karmy. Trafiają do nas często staruszki z różnymi poważnymi chorobami, takie jak 12-letni, niewidomy pies Samuraj z chorym sercem. Psiakowi zbiera się woda w brzuchu i musimy regularnie przywozić go na zabieg ściągania płynu, czasami to i nawet pół wiadra. 

Trafił do nas dziadeczek Bodo z niewydolnością nerek, niedowładem kończyn i zapaleniem kręgosłupa, zataczający się na chorych łapach, które z trudem przestawia.

Dobija nas koci katar. Gdy zaczyna chorować jeden kot, leczyć trzeba całe stado.

Oprócz wydatków na leczenie, robimy interwencje na posesjach, poprawiamy warunki bytowe zwierzętom.

Mamy pod opieką dużo piesków wycofanych, które wymagają ogromnego nakładu pracy, żeby nauczyć się miłości do człowieka od nowa. Staramy się uczyć ich chodzić na smyczy, by zwiększyć ich szansę na adopcję i nowe, lepsze życie. 

Z dnia na dzień rośnie nam ilość bezdomnych kotków, które rozmnożył bezmyślny człowiek. Tylko w ostatnim tygodniu "wzbogaciliśmy" się aż o 30 nowych kotków. I wygląda na to, że to jeszcze nie koniec...

Wszystkie zwierzęta, trafiające pod naszą opiekę, są leczone, sterylizowane lub kastrowane, odrobaczane, odpchlane, szczepione na wściekliznę i wirusówki, a także czipowane. To wymaga dużych kosztów, a my nie mamy już ani złotówki, nawet 1% z podatków nam się nie należy jako młodej fundacji. Nieraz wchodzimy we własne kieszenie, by opłacić rachunki, a przecież też mamy rodziny, które musimy wspierać. 

Stawiamy na adopcję, szukamy nowych domków, przeprowadzamy wizyty przed- i po-adopcyjne, podpisujemy umowy, utrzymujemy stały kontakt z domami adopcyjnymi. 

Błagamy Was z całego serca o wsparcie, bo bez Waszej pomocy nie damy rady utrzymać fundacji i jej podopiecznych. Spinamy się, jak tylko możemy, ale nadeszła chwila, kiedy bez szerszej pomocy już nie wyrobimy.

Działamy na zasadzie wolontariatu i nie pobieramy żadnych opłat za swoją pracę. Wszystkie zebrane środki zostaną wydane wyłącznie na naszych podopiecznych.

Serdecznie zapraszamy chętnych do odwiedzenia nas i przekonania się na własne oczy w prawdziwości naszych informacji. 

Ufamy, że tylko wspólnymi siłami zmożemy zdziałać cuda i stanąć na nogi, by móc jeszcze więcej pomagać tym, którzy sami nie poproszą.

Przyjaciele Zwierząt, chcemy was również poinformować, że część środków z tej zbiórki zostanie przeznaczona na jej wypromowanie, abyśmy mogli maksymalnie zwiększyć jej szanse na powodzenie i dotrzeć do zwierzolubów!, bez tego osiągniecie celu, byłoby niemożliwe.

Zbiórka została udostępniona 597 razy

W zbiórce pomogło 1, 545 darczyńców

Anonimowy darczyńca

Dzisiaj

XX

Anonimowy darczyńca

Dzisiaj

50

Anonimowy darczyńca

Dzisiaj

20

Anonimowy darczyńca

Dzisiaj

10

Ismena Napierała

Dzisiaj

100

Anonimowy darczyńca

Dzisiaj

100

Kliknij w serduszko i pokaż, że jesteś sercem z tą zbiórką!

Kliknęło już 277 przyjaciół zwierząt!

28.66%
85 991,00 zł z 300 000 zł

Pomagamy z miłości
do zwierząt.

Każda zbiórka na portalu PrzyjacieleZwierząt.pl przechodzi naszą weryfikację - sprawdzamy jej wiarygodność i zasadność. Od zawsze pracujemy nad godną opinią i zaufaniem naszego portalu i cały czas niezmiernie o to dbamy.

Łącznie zebraliśmy:

5 903 851,84 zł

Łączna ilość zbiórek:

203

Zobacz dlaczego warto nam zaufać