Rozpoczęcie zbiórki: 15.10.2022
Zakończenie zbiórki: 31.10.2023

Napełnij miski niechcianych zwierząt

Informacje o organizatorze zbiórki

Kliknij „zobacz”, aby przejść do ostatnich rachunków organizatora. To dowody zapłaty za karmę, leki oraz usługi weterynaryjne dla podopiecznych.

Zobacz
Ikona informajca o zbiórce Rachunki

Chcesz zidentyfikować organizację? Skopiuj jej NIP i wyszukaj w bazie rządowej.

7582382551
Ikona informajca o zbiórce NIP

Przejdź do strony organizatora na Facebooku, aby lepiej poznać jego działalność. Sprawdź najnowsze posty i zdjęcia!

Zobacz
Ikona informajca o zbiórce Facebook

Chcesz skontaktować się z organizatorem w sprawie adopcji lub wsparcia np. karmą? Wyślij maila na poniższy adres.

zwierzeca_kraina@onet.pl
Ikona informajca o zbiórce Email

Chcesz skontaktować się z organizatorem w sprawie adopcji lub wsparcia np. karmą? Zadzwoń na poniższy numer telefonu.

519 390 006
Ikona informajca o zbiórce Telefon

Chcesz odwiedzić organizację, by poznać jej podopiecznych lub przekazać karmę? Sprawdź, gdzie ich znajdziesz! Uwaga, przed wizytą/wysyłką karmy najlepiej skontaktować się telefonicznie.

07-437 Łyse ul. Poległych 12
Ikona informajca o zbiórce Adres

Najnowsza aktualizacja

Ikona kalendarza. 24.02.2023, 11:27 Ikona psiej łapki.

Ratujmy psiaka, który ma drugą szansę na nowe życie.

Ikona psiej łapki. Ikona psiej łapki.

Kochani, mamy dla Was ważną informację dotyczącą nowego podopiecznego w naszej organizacji. W dniu 25.01.2023 w lesie został znaleziony psiak w złym stanie. Był wychudzony i zaniedbany, jednak dzięki zaangażowaniu leśniczego trafił on do Straży Miejskiej. Niestety, tam nikt nie zgłosił się po niego i otrzymaliśmy zawiadomienie, że zostanie przewieziony do miejsca, gdzie działy się niedobre rzeczy. Nie mogliśmy na to pozwolić.

 

 

Psinie groziła deportacja do okropnego miejsca, jakim jest tzw. "mordownia" w Sobolewie, gdzie działy się straszne rzeczy. Dlatego postanowiliśmy podjąć działanie i samodzielnie zabraliśmy psiaka z przechowalni. Jak widać na zdjęciach, ma on bardzo mało tkanki tłuszczowej i jest zaniedbany. Obecnie został zaszczepiony i odrobaczony przez weterynarza Gminnego w Pułtusku.

Tutaj dwa artykuły na temat tego schroniska: Link pierwszy / Link drugi.

Prosimy o wsparcie również dla tego psiaka, aby mógł wrócić do pełni zdrowia oraz o kontakt zainteresowanych osób, które chciałyby zaadoptować naszego podopiecznego. Z poważaniem, Zespół naszej organizacji

Opis zbiórki

Fundacja powstała z myślą o pomaganiu i ratowaniu!  Z nadzieją na to, aby każde skrzywdzone czy porzucone zwierzę znalazło u nas dom i opiekę. Każdy zwierzak, który trafia pod nasze skrzydła, ma przeprowadzaną diagnostykę i jest leczony – również przez specjalistów, gdy sytuacja tego wymaga. Chcemy, aby te bidy nie były odtrącane i poniewierane, a schronisko to według nas ostateczność. Dlatego też mocno działamy jako Fundacja. Stwarzamy jak najlepsze warunki bytowe zwierząt oraz staramy się znajdować dobre, sprawdzone nowe domy. 

30 listopada wizyta u neurologa i rehabilitacja. Psinka nie załatwia się samodzielnie. Jest cały czas na silnych lekarstwach. To był uraz kręgosłupa, wybity dysk, który wbił się między kręgi, powstała przepuklina kręgosłupa i porażenie nerwów 4 stopnia. Nie mamy wątpliwości, że jakby trafił do schroniska, zostałby uśpiony. 

 

Pies ok. 8 lat, uraz kręgosłupa, dziś wizyta u weterynarza, na rtg wyszedł uraz kręgosłupa, jutro na cito ortopeda i czekamy na diagnozę, prawdopodobnie operacja, ale czekamy na konsultacje ortopedy. Jutro zamawiamy wózek, bo to podstawa. Psina niestety nie oddaje moczu, będzie miał założony cewnik. Został odebrany ze złych warunków.

 

Podrzucone zostały do nas kolejne szczeniaczki. Dopiero będą odrobaczane i szczepione. Maluchy ok 14-16 dni, już widzą.

W naszej rodzinie zwierzaki były obecne całe życie. 30 lat, a nawet i dłużej. Psy i koty – ratowane, przynoszone przez dzieci, znajdowane na ulicy, w rowie, w śmietniku, na wysypisku śmieci. 28 kotów i 6 psów, do tego kot i pies w Warszawie oraz kot na Śląsku - Rudy. I jeszcze ok. 15 kotów dochodzących. Wszystkie chore, zaniedbane, wystraszone, wychudzone, zwyczajnie niechciane. Zawsze znajdowały u nas dom, miłość, leczenie i jedzenie. Nasza Fundacja powstała w grudniu 2021 roku – pojawił się pomysł, potem realizacja i udało się otworzyć Fundację Zwierzęca Kraina.

 

 

 

 

 

 

 

Naszym zadaniem jest wspieranie i rozwijanie idei opieki nad zwierzętami, a także zmniejszanie nad populacji zwierząt wolno żyjących (kastrowanie wolno żyjących zwierząt) oraz działalność adopcyjna, czyli znajdowanie domów stałych.  W przyszłości chcemy stworzyć własny fundacyjny dom pomocy dla zwierząt i go rozbudować, aby powstały stanowiska z ocieplonymi budami, a w domu były przynajmniej dwa osobne pomieszczenia dla chorych zwierząt. Chcemy też wybudować kociarnię. 

W dniu 21.12.2021 r. uzyskaliśmy wpis do KRS pod nr 0000940801. Nie mamy jeszcze statutu organizacji OPP. Nasza Fundacja jest organizacją non-profit, wszystko co robimy, jest wykonywane społecznie, nie mamy wynagrodzenia, możemy liczyć tylko na Państwa pomoc i nasze dochody ze stałych źródeł jakie mamy. W Fundacji udziela się też nasz syn Borys, który kocha zwierzęta i jest bardzo wrażliwy na ich krzywdę.

Na naszym utrzymaniu i pod opieka mamy też zwierzęta w Warszawie – psa i kota. Wspomagamy także karmicielkę kotów wolno żyjących comiesięcznym zakupem karmy (lub przekazaniem środków na zakup karmy). Mamy też zwierzęta na Śląsku, obecnie kilka kotów zostało wykastrowanych i wysterylizowanych, za co pokryliśmy wydatki i opłaciliśmy faktury za zabiegi, do tego mamy pod naszym patronatem kota po wypadku, gdzie pokrywamy część opłat za leczenie – faktury do wglądu. Jest też u nas gromadka zwierząt po zmarłym sąsiedzie. Zrobiliśmy wszystko, aby zwierzęta nie trafiły do schroniska, aby nie doznały tej traumy. Prócz tego przychodzą do nas wolno żyjące koty. Te staramy się jak najszybciej kastrować, aby ograniczać i tak już ogromną bezdomność.

 

 

 

 


 

 

Chcielibyśmy prężniej i więcej działać, chcemy zdobyć wolontariuszy, pomagać na jeszcze większą skalę, ale do tego potrzebne są środki, które tylko Państwo możecie nam ofiarować. 

Wszystkie zwierzaki są pod stałą opieką weterynarzy w Piszu, a jak potrzeba – u lekarzy specjalistów. Koszty wyżywienia, opieki weterynaryjnej są ogromne, sięgające nawet tysięcy złotych. Bez Państwa pomocy nasza pomoc byłaby niemożliwa. Chcemy wiele zrobić i mamy w sobie gotowość na poświęcenie, ale sami nie będziemy w stanie udźwignąć tego przedsięwzięcia. Prosimy o wsparcie!

Przyjaciele Zwierząt, chcemy was również poinformować, że część środków z tej zbiórki zostanie przeznaczona na jej wypromowanie, abyśmy mogli maksymalnie zwiększyć jej szanse na powodzenie i dotrzeć do zwierzolubów!, bez tego osiągniecie celu, byłoby niemożliwe.

Zbiórka została udostępniona 298 razy

W zbiórce pomogło 515 darczyńców
Logo Przyjaciele Zwierząt

Magdalena Nietz

Dzisiaj

10

Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

Wczoraj

10

Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

2 dni temu

XX

Logo Przyjaciele Zwierząt

Kuna leśna

2 dni temu

17

Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

3 dni temu

20

Logo Przyjaciele Zwierząt

Pani Magda

3 dni temu

50

Kliknij w serduszko i pokaż, że jesteś sercem z tą zbiórką!

Kliknęło już 155 przyjaciół zwierząt!

34.51%
17 253,00 zł z 50 000 zł

Pomagamy z miłości
do zwierząt.

Każda zbiórka na portalu PrzyjacieleZwierząt.pl przechodzi naszą weryfikację - sprawdzamy jej wiarygodność i zasadność. Od zawsze pracujemy nad godną opinią i zaufaniem naszego portalu i cały czas niezmiernie o to dbamy.

Łącznie zebraliśmy:

6 547 229,25 zł

Łączna ilość zbiórek:

213

Zobacz dlaczego warto nam zaufać