Rozpoczęcie zbiórki: 15.02.2023
Zakończenie zbiórki: 28.06.2023

Jesteśmy głosem zwierząt.

Informacje o organizatorze zbiórki

Chcesz zidentyfikować organizację? Skopiuj jej NIP i wyszukaj w bazie rządowej.

5261737771
Ikona informajca o zbiórce NIP

Przejdź do strony organizatora na Facebooku, aby lepiej poznać jego działalność. Sprawdź najnowsze posty i zdjęcia!

Zobacz
Ikona informajca o zbiórce Facebook

Chcesz skontaktować się z organizatorem w sprawie adopcji lub wsparcia np. karmą? Wyślij maila na poniższy adres.

radzionkow@toz.pl
Ikona informajca o zbiórce Email

Chcesz skontaktować się z organizatorem w sprawie adopcji lub wsparcia np. karmą? Zadzwoń na poniższy numer telefonu.

790 521 184
Ikona informajca o zbiórce Telefon

Najnowsza aktualizacja

Ikona kalendarza. 20.03.2023, 11:21 Ikona psiej łapki.

Kolejny psiak dostał pomoc.

Ikona psiej łapki. Ikona psiej łapki.

Niestety, opiekunka suni nie miała wystarczających środków, aby sfinansować niezbędną operację i diagnostykę. Opowiedziała nam o swojej ciężkiej sytuacji - lecz nie dopuszczała myśli, żeby się suni pozbyć. Dlatego poprosiła o pomoc. Przeprowadziliśmy już badania krwi, zdjęcia rentgenowskie i ultrasonografię. W najbliższym czasie planowana jest operacja, podczas której usunięty guz zostanie poddany badaniu histopatologicznemu, aby ustalić rodzaj zmiany.

Zdjęcie nieodpowiednie dla osób wrażliwych.Kliknij tutaj, żeby je wyświetlić.

Sunię otoczyliśmy profesjonalną opieką weterynaryjną w naszym gabinecie, a tymczasowe schronienie zapewniła jej jedna z naszych koleżanek.

 

Dzięki Waszej pomocy możemy kontynuować działalność, ratując kolejne psiaki.

Ikona kalendarza. 07.03.2023, 14:54 Ikona psiej łapki.

Zaledwie część kolejnych podopiecznych.

Ikona psiej łapki. Ikona psiej łapki.

Co powinien zrobić kot, kiedy zostanie sam w pustym mieszkaniu? Wspinanie się po ścianach, przecieranie się między meblami, czy może zaszyć się w kącie i czekać na powrót swego właściciela? Choć nic się nie zmieniło, wszystko wydaje się inne... Kiedy wieczorem gasną światła, pojawia się poczucie tajemniczości i zagubienia. W końcu, ktoś tu był niedawno, ale teraz już go nie ma. Tak właśnie wygląda codzienność dla naszej nowej grupy kotów, której opiekun niestety odszedł w zeszłym miesiącu. Teraz poszukujemy dla nich nowych, kochających domów, w których będą mogły się czuć szczęśliwe i bezpieczne.

 

 

Kotka, która ma zaburzenie neurologiczne zwane Hipoplazją móżdżka. Urodziła się w pierwszych dniach września i jest maleńka. Chcemy, aby znalazła miły i troskliwy domy. 

Przyjechały z daleka, urodziły się w norze. Nie mogliśmy im nie pomoc. Psiaki są już u nas. Ogarniamy profilaktykę, czipowanie i za jakiś czas będą do adopcji.

 

 

 

Ta malutka sunia ma 3.5 miesiąca została oddana przez opiekunkę, która nie mogła się już nią opiekować Czeka na dom stały. Mieliśmy wybór albo my albo schronisko. Wybraliśmy nasz dom tymczasowy.

 

Co miesiąc wspieramy najbardziej potrzebujących karmą dla psów I kotów. Nasz wolontariusz zawozi jedzenie w takie miejsca, gdzie zwierzęta są głodne

 

 

Ten kot nie przeżyłby z takimi ranami ma ulicy. Uratowany przez karmicielkę, leczony na nasz koszt.

Zdjęcie nieodpowiednie dla osób wrażliwych.Kliknij tutaj, żeby je wyświetlić.

 

Zdjęcie nieodpowiednie dla osób wrażliwych.Kliknij tutaj, żeby je wyświetlić.

Walczymy z bezdomnością. Gmina kastrują koty wolnożyjące my dbamy o profilaktykę, leczymy, szczepimy wspieramy karma karmicieli.

Klaus, kot staruszek ma.18 lat. Wraz z siostrą trafił.do.naszej wolontariuszki Alicji po śmierci naszej koleżanki. Dziś Klaus ma 18 lat... Długo leczony, a wiek jego mówi sam za siebie. Jak dobrze się ma

 

 

Opis zbiórki

Drodzy Przyjaciele Zwierząt,

jako wolontariusze, poświęcamy każdą wolną chwilę, aby pomagać zwierzętom, które potrzebują naszej pomocy.

Chcielibyśmy przypomnieć, że nasze interwencyjne działania dotyczące ratowania zwierząt nigdy nie kończą się w schronisku. Każde zwierzę, które przyjmujemy pod nasze skrzydła, jest objęte opieką i uwagą, a nasze działania skupiają się na zapewnieniu im bezpiecznego i komfortowego środowiska, takiego jak:

  • Dom tymczasowy, gdzie zwierzę przebywa do czasu znalezienia mu stałego domu;
  • Opieka weterynaryjna, zapewniająca zdrowie i dobre samopoczucie zwierzęcia;
  • Opieka behawioralna, która uwzględnia potrzeby gatunkowe zwierzęcia i zapewnia mu odpowiednie warunki;
  • Dostępność środków zoologicznych i jedzenia, aby zapewnić zwierzętom wszystko, czego potrzebują.

Z dumą możemy powiedzieć, że nasze domy tymczasowe są w pełni wyposażone i zapewniają transport zwierząt do lecznicy, gdy jest to konieczne. Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania przyniosą wiele pozytywnych zmian dla zwierząt.

Obecnie opiekujemy się ponad 50 kotami, 21 szczeniakami oraz 18 psami.

 

 

 

 

 

Dbamy o zdrowie i dobre samopoczucie kilkudziesięciu kotów. Regularnie przekazujemy jedzenie do karmicieli, a w razie potrzeby udzielamy im opieki i leczymy ich. Dbamy również o sterylizację i kastrację bezdomnych kotów, aby zapobiec ich niekontrolowanemu rozmnażaniu. Prowadzimy także działania profilaktyczne, by zapewnić im jak najlepsze warunki życia.

Oprócz tego, w naszej opiece znajdują się także kilkanaście psów, których rodziny z różnych powodów nie są w stanie zapewnić im odpowiedniej opieki i leczenia. Często odbieramy je interwencyjnie, by zapewnić im lepsze warunki życia.

Dbając o zwierzęta, jesteśmy zobowiązani do zapewnienia im nie tylko jedzenia i opieki medycznej, ale także odpowiedniej opieki behawioralnej i odpowiedniego traktowania zgodnego z ich potrzebami gatunkowymi. Dlatego bardzo ważne jest, aby wspierać nasze działania i pomagać nam w naszej misji.

Szczenięta, które do nas trafiają, najczęściej są odbierane interwencyjnie.

Posiadamy prawne uprawnienia do natychmiastowego odbioru zwierząt w sytuacjach, gdy ich życie jest zagrożone. Wiele z odbieranych przez nas szczeniąt pochodzi z terenów wiejskich, gdzie koncepcja sterylizacji jest nieznana.

Dbamy o zdrowie i bezpieczeństwo każdego ze szczeniąt, oferując im profilaktykę, szczepienia, czipowanie, badanie kału, naukę czystości i socjalizację. W ciągu roku prowadzimy wiele interwencji i spraw, współpracując z policją i powiatowym lekarzem weterynarii, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt.

Jesteśmy niewielką organizacją, posiadającą kilka domów tymczasowych i kilkanaście wolontariuszy, którzy wspierają nasze działania. Działamy, ponieważ kochamy zwierzęta i chcemy im pomagać.

DZIAŁAMY, BO KOCHAMY!

Zwierzoluby, chcielibyśmy poinformować, że część środków z naszej zbiórki zostanie przeznaczona na jej promocję, by zwiększyć szanse na jej sukces i dotrzeć do jak największej liczby zwierzolubów. Bez tego nasz cel byłby nieosiągalny.

Zbiórka została udostępniona 97 razy

W zbiórce pomogło 94 darczyńców
Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

Dzisiaj

XX

Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

Wczoraj

20

Logo Przyjaciele Zwierząt

Bartek

Wczoraj

50

Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

2 dni temu

20

Logo Przyjaciele Zwierząt

Anonimowy darczyńca

3 dni temu

XX

Logo Przyjaciele Zwierząt

lana

3 dni temu

30

Kliknij w serduszko i pokaż, że jesteś sercem z tą zbiórką!

Kliknęło już 76 przyjaciół zwierząt!

8.75%
4 027,00 zł z 46 000 zł

Pomagamy z miłości
do zwierząt.

Każda zbiórka na portalu PrzyjacieleZwierząt.pl przechodzi naszą weryfikację - sprawdzamy jej wiarygodność i zasadność. Od zawsze pracujemy nad godną opinią i zaufaniem naszego portalu i cały czas niezmiernie o to dbamy.

Łącznie zebraliśmy:

6 547 229,25 zł

Łączna ilość zbiórek:

213

Zobacz dlaczego warto nam zaufać