Żaba

Miasto: Ełk
Status: Szuka domu
Gatunek: pies
Wiek: Młody
Wielkość: Średni
Rasa: Rasowy
Opis

Żaba, młoda (około 1,5 roku) suka w typie owczarka belgijskiego trafiła do nas w kwietniu. Znaleziona w lesie, przy drodze, prawdopodobnie komuś zaczęła zawadzać i pozbył się jej w taki sposób. Jej przeszłości nie znamy, ale wszystko wskazywało na to, że nikt o nią nigdy przesadnie nie dbał. Była wychudzona, a przyczyna braku sierści na ogonie szybko się wyjaśniła - pies w stresowej sytuacji biegał w kółko i gryzł się do krwi. Wszystko dla Żaby było nowe i straszne, a pierwszą reakcją - agresja. Zachowania stereotypowe i brak socjalizacji - można podejrzewać, że większość swojego dotychczasowego życia spędziła zamknięta w kojcu, a jej jedyną rozrywką było gonienie własnego ogona, lub przejeżdżających samochodów.

Dla młodego owczarka belgijskiego, zamknięcie w małej przestrzeni, bez żadnego zadania, bez treningu, bez kontaktów z ludźmi i innymi psami to najgorszy możliwy scenariusz. Od kwietnia minęło sporo czasu, Żaba ma za sobą kilka miesięcy solidnej socjalizacji i treningu. Nie rzuca się już na psy, rowery i samochody. Nie warczy przy próbie odebrania zabawki. Wie co to obroża, smycz i kaganiec. Ma wyrobioną motywację pokarmową, sygnał do nagrody, zna podstawowe hasła. Szybko się uczy. Dla człowieka zrobi wszystko, ale trudno mu w jego obecności wypocząć, musi zawsze mieć jakieś zadanie. Potrafi wejść do klatki, a w niej szybko się wycisza. Obecnie mieszka poza miastem (choć w nim bywa), a mniejsza ilość bodźców dookoła wyraźnie jej służy.


Jakiego domu szukamy?


Przede wszystkim znającego wymagania rasy i gotowego na dalszą pracę z psem. Żaba bez odpowiedniego treningu szybko wróci do starych nawyków. Dom za miastem, na jego obrzeżach. Zbyt duże nagromadzenie stresujących bodźców może ją przerosnąć. Żaba nie nadaje się dla rodzin z dziećmi, ma typową dla belgów delikatność - godną słonia.
Dom bez kotów i innych małych zwierząt.
Adopcja dostępna na terenie całej Polski, procedura standardowa - wizyta przed adopcyjna, zapoznanie, umowa. Sunia zostanie wydana wysterylizowana.


Żabka /Zosia przebywa w hotelu (okolica Ełku).

Sterylizacja / Kastracja
Szczepienia
Przyjazny dzieciom
Szkolony
Uwielbia zabawę
Uwielbia spacery
Akceptuje koty
Akceptuje psy

Adopcja została udostępniona 11 razy

Awatar użytkownika
Fundacja Futrzaki
Zwierząt do adopcji: 15
Data dodania: 27.09.2022
Data akutalizacji: 16.08.2023
Miejsce pobytu: Ełk

Jesteś zainteresowan(y)a adopcją?