ZAZU

Miasto: Miastków Kościelny
Status: Szuka domu
Gatunek: pies
Wiek: Młody
Wielkość: Średni
Rasa: Rasowy
Opis

Zazu do adopcji -Udostępnij i pomóż znaleźć dom na zawsze


Przeczytaj całe historie ZAZU.


DOM Z DOŚWIADCZENIEM, CHĘCIĄ PRACY Z BEHAWIORYSTKA LUB SZKOLENIOWCEM.
Jest to młody psiak 2 roku, który nie miał łatwego życia. Jako szczeniak był w 5 domach, ale nikt nie dał rady poradzić sobie z jego emocjami, od małego nie był odpowiednio wychowywany. Nie miał prawdziwego opiekuna przez tą tułaczkę, przewodnika, stabilizacji, przeżywał różne stresujące sytuacje.


Od szczeniaka przenoszony z rąk do rąk, w ostatnim domu był 9 miesięcy, lecz ze względów na lokalizację i zachowania ZAZU nie mógł dalej przebywać w Holandi , brak doświadczonych behawiorystów dom nie dawał sobie rady, i zaczął szukać pomocy by pies dostał szansę a nie został UŚPIONY!!!


Zazu w domu wykazywał zachowania niepożądane - (duża ekscytacja na spacerach, agresja wobec zwierząt i ludzi, warczał i potrafił ugryźć) Ta historia jest długa i zawiła, nie do końca wiemy, co jest prawdą, bo nie znamy historii z innych domów, zanim trafił do ostatnich opiekunów. Natomiast fakty są takie, iż Zazu ma potężne braki wychowawcze, nie ufa obcym ludziom (podgryza, skacze), boi się miasta i źle reaguje na niektóre bodźce (samochód, motor, deskorolka)


Po dłuższym spacerze, obca osoba może koło niego przejść, stać, dawać mu smaczki poprzez komendę,
nie atakuje, nie łapie, nie warczy i czeka na kolejna komendę i przysmak. Jest to bardzo niefajne zachowanie a przy takim psie niestety jest to problem. Nie można powiedzieć, że Zazu jest psem agresywnym czy niebezpiecznym, jednak trzeba mieć świadomość, że przy nieodpowiednim traktowaniu może historia się powtórzyć.


Zazu jest pod naszą opieką od 6 miesięcy została włączona praca zoopsychologa, i farmakologia (pod kątem wyciszenia) do tej pory nikogo nie ugryzł i nie podgryzał - opiekunów, którzy z nim przebywają i pracują codziennie.
Wzięliśmy go pod opiekę, bo każdy pies zasługuje na szansę. Zazu robi postępy, lecz nie jest towarzyszem dla każdego. Jest to pies, który wymaga konsekwencji i codziennej pracy w wychowaniu.


W domu musi odpocząć a na spacerach mieć naukę, jak i zabawę. Nie jest to łatwy psiak, nie jest dla osób który nie maja doświadczenia i czasu na pracę z behawiorystą.


Utrzymuje czystość, lubi spacery i swojego przewodnika, choć często potrafi się mocno ekscytować na nowe bodźce.
Zaczynamy też ostrożnie szukać dla Zazu domu, ale będzie to musiał być dom bez dzieci, bez innych zwierząt, doświadczony i odpowiedzialny, który będzie chciał kontynuować rozpoczętą o wiele za późno pracę wychowawczą.
Jeśli ktoś uważnie zapoznał się z historią ZAZU, jego opisem i jest zainteresowany jego adopcją, prosimy o kontakt.


Adopcja będzie możliwa po złożeniu ankiety przed-adopcyjnej, po spacerach zapoznawczych i wizycie przed-adopcyjnej.

Sterylizacja / Kastracja
Szczepienia
Przyjazny dzieciom
Szkolony
Uwielbia zabawę
Uwielbia spacery
Akceptuje koty
Akceptuje psy

Adopcja została udostępniona 1 razy

Awatar użytkownika
Fundacja Drugie Życie Bulla
Zwierząt do adopcji: 7
Data dodania: 02.11.2022
Data akutalizacji: 22.05.2023
Miejsce pobytu: Miastków Kościelny

Jesteś zainteresowan(y)a adopcją?