Rydz

Miasto: Kraków
Status: Szuka domu
Gatunek: pies
Wiek: Dorosły
Wielkość: Średni
Rasa: Kundelek
Opis

NAJBARDZIEJ POCZCIWY, KOCHANY PSIAK Z SERCEM NA DŁONI I SMUTNYM ŻYCIORYSEM CZEKA NA DOM. Zmarnowano mu całe życie. Były opiekun przykuł go do łańcucha, a potem zostawił Rydza i drugiego pieska samego na opuszczonej posesji. Oczywiście głodnego, w opłakanym stanie. Bez woli życia, oczywiście uwiązanego na łańcuchu. A później biedny, porzucony Rydz wylądował za kratami.

W końcu uśmiechnęło się do niego szczęście- udało mu się trafić do domu tymczasowego, gdzie dostał pierwsze w życiu posłanko, pełną miskę oraz spokój. Ze zlęknionego i przygnębionego psa nie pozostało już nic. Teraz Rydz jest pogodnym i stabilnym cudownym psem, gotowym na dom, taki na zawsze. Rydz jest bardzo przyjacielskim i łagodnym pieskiem, lgnie do ludzi, szuka uwagi, człowiek jest dla niego najważniejszy. Kocha cały świat. Prosi o głaskanie, nieważne czy to Panią w sklepie czy przechodniów. Z radością wita każdego. Akceptuje inne zwierzęta, jest zrównoważonym psem. Na spacerze albo miło wita się z psami, albo nie zwraca na nie specjalnej uwagi. Przez to, że jest niesamowicie spokojnym psem, bardziej pasowałby do niego piesek o podobnym usposobieniu.

Waży około 22kg jest postury mniejszego owczarka. Ze względu na jego problemy z kręgosłupem, stawami biodrowymi oraz łokciowymi (dysplazja), porusza się on w swoim tempie. Jednak ten stan nie sprawia mu bólu. Preferuje spokojne spacery, nie jest psem energicznym. Pomimo tych problemów na spacery chodzi chętnie i bardzo cieszy się na wyjścia.

Rydz nie wykazuje agresji, jest spokojny podczas zabiegów weterynaryjnych oraz pielęgnacyjnych. Nie ma problemów z jazdą samochodem, lubi obserwować co się dzieje na drodze. Grzecznie zostaje sam w domu, nawet na dłuższy okres. Zachowuje czystość w domu, nie niszczy oraz nie wyje.

Szukamy dla Rydza domu, który zapewni mu ogrom miłości, odnajdzie się w bloku (koniecznie z windą) oraz w domku jednorodzinnym. Dobrze radzi sobie w mieście, nie stresują go samochody ani przechodzący ludzie. Osoba, która go adoptuje, zdobędzie idealnego i wiernego przyjaciela, z którym przeżyje wiele cudownych chwil. Rydz przebywa w domu tymczasowym w Krakowie, możemy pomóc w transporcie do nowego domu za zwrot kosztów. Obowiązuje ankieta adopcyjna. 

Sterylizacja / Kastracja
Szczepienia
Przyjazny dzieciom
Szkolony
Uwielbia zabawę
Uwielbia spacery
Akceptuje koty
Akceptuje psy

Adopcja została udostępniona 1 razy

Awatar użytkownika
Fundacja Psom na Pomoc
Zwierząt do adopcji: 61
Data dodania: 09.11.2022
Data akutalizacji: 26.09.2023
Miejsce pobytu: Kraków

Jesteś zainteresowan(y)a adopcją?