Dlaczego my?

Grafika z psami u podnóża gór

Skuteczność

Organizowane na naszym portalu zbiórki dla schronisk, fundacji czy konkretnych zwierząt mają o wiele większe szanse na powodzenie, niż zbiórki prowadzone na własną rękę. Wynika to między innymi z zaufania, które budujemy od lat. Dzięki wypracowanym metodom skutecznego docierania do darczyńców, dziś tworzymy ogromną społeczność ludzi o dobrych sercach. Organizatorzy mogą liczyć na nasze wsparcie w kwestii promowania zbiórki tak, aby dotarła do jak najszerszego grona.

Grafika z sercem pod parasolem

Bezpieczeństwo

Każda zbiórka na portalu PrzyjacieleZwierząt.pl przechodzi naszą weryfikację - sprawdzamy jej wiarygodność i zasadność. Od zawsze pracujemy nad godną opinią i zaufaniem naszego portalu i cały czas niezmiennie o to dbamy. Wraz z rozwojem, planujemy stworzyć specjalny zespół do weryfikowania działań organizatorów, aby nasi Darczyńcy mieli pewność, że wypłacone darowizny ze zbiórki rzeczywiście trafiły tam, gdzie powinny. Naszym głównym celem jest zostać najrzetelniejszym portalem w Polsce na rzecz ratowania zwierząt. Ponadto najnowsze zabezpieczenia płatności, dostarczane przez naszego partnera, to brak ryzyka, że pieniądze dostaną się w niepowołane ręce.

Grafika z sercem na dłoni

Przejrzystość

Działamy na przejrzystych zasadach, o których Organizatorzy są w pełni poinformowani. Organizowanie zbiórki dla zwierząt jest bezpłatne. Płatności są objęte systemem prowizji, w której zawiera się symboliczny odsetek w wysokości 6%. Przeznaczamy go na opłatę kosztów transakcyjnych oraz dalszy rozwój portalu – doskonalenie skuteczności zbiórek oraz bezpieczeństwa transakcji. Darczyńcy nie ponoszą żadnych kosztów.

Grafika z zegarem nad dłonią

Prostota

Przed zatwierdzeniem przez nas zbiórki, konieczne są pewne formalności, w tym najważniejsza - dokładna weryfikacja. Wiemy jednak, że w wielu sytuacjach podczas niesienia pomocy zwierzętom liczy się czas. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby formalności te były niezwłocznie załatwiane. Każda zbiórka, która przejdzie pomyślnie proces weryfikacji, zostanie opublikowana najszybciej, jak to możliwe. Co więcej, intuicyjna obsługa portalu zachęca zarówno do organizowania zbiórek dla zwierząt, jak i do angażowania się Darczyńców w pomoc.

Grafika przedstawiająca człowieka oraz serce z psią łapką

Opiekunowie

Organizowanie zbiórki dla zwierząt to duże przedsięwzięcie. Nie musisz martwić się, jeśli nie masz w tym doświadczenia. Każdy zweryfikowany Organizator otrzymuje swojego Opiekuna. Jest on odpowiedzialny m.in. z promowanie zbiórki w mediach społecznościowych, dotarcie do wyjątkowej społeczności Pomagaczy zgromadzonej na naszym profilu FB oraz newsletterach, a także konsultacji odnośnie przygotowania rzetelnego opisu zbiórki.

Realna pomoc

Portal Przyjaciele Zwierząt to nie tylko zbiórki na zaspokajanie potrzeb zwierząt. Dzięki szerokiemu rozgłosowi i docieraniu do wielu osób, już setki zwierząt znalazło nowe, kochające domy. A i na tym nie poprzestajemy! Stale rozwijamy nasz portal i planujemy kolejne funkcjonalności portalu - wszystko po to, aby zmaksymalizować niesioną pomoc. To właśnie dlatego powstała opcja adopcji zwierząt. Wspólnie znajdziemy im dom!

PODSTAWY ORGANIZACJI ZBIÓREK
Czy każdy może założyć zbiórkę?

Organizatorem zbiórki może być każda organizacja. Jedyny warunek to posiadanie przez organizatora konta bankowego, które prowadzone jest na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Osobisty rachunek stanowi podstawę do weryfikacji konta założyciela zbiórki.

Na jaki cel mogę założyć zbiórkę?

Zbiórkę pieniędzy na Przyjacielezwierzat.pl można założyć tylko i wyłącznie na cel związany ze zwierzętami. Przykładowo, może być to zbiórka dla schroniska, zbiórka dla organizacji zajmującej się ratowaniem gatunków zagrożonych wyginięciem albo zbiórka dla Twojego prywatnego zwierzaka.

Czy takie zbiórki są zgodne z prawem?

Tak – od dnia 18 lipca 2014 r. zbiórki pieniężne, w których wpłaty darczyńców dokonywane są bezpośrednio na konto bankowe organizatora zbiórki, są w pełni legalne i nie są objęte ustawą o zbiórkach publicznych. Zbiórki na naszym portalu są organizowane na powyższych zasadach.

W jaki sposób mogę założyć zbiórkę?

Zbiórkę możesz założyć już bezpośrednio po zarejestrowaniu konta, zanim nastąpi jego aktywacja. Nie będzie ona jednak widoczna dla darczyńców. Dopiero, gdy Twoje konto zostanie zweryfikowane przez administrację portalu i nie wystąpi potrzeba przedstawienia dowodów na wiarygodność zbiórki, zostanie ona opublikowana.

W jakim czasie moja zbiórka pojawi się na portalu?

Po utworzeniu zbiórki, w ciągu maksymalnie 24h Twoja zbiórka zostanie zweryfikowana. W razie wątpliwości, będziemy kontaktować się z Tobą w tym czasie e-mailowo lub telefonicznie. Jeśli weryfikacja zbiórki przebiegnie pomyślnie, zostanie ona automatycznie opublikowana, a Ty zostaniesz o tym powiadomiony e-mailowo.

Czy istnieje możliwość edytowania zbiórki w trakcie jej trwania?

Tak, ale musisz wiedzieć, że każda modyfikacja zbiórki wiąże się z jej ponowną weryfikacją przez administrację portalu. Oczekiwanie na weryfikację może potrwać maksymalnie 24 godziny, ale w tym czasie zbiórka dalej jest publicznie widoczna, a darczyńcy mogą ją wspierać pieniężnie.

Czy konieczne jest określenie maksymalnej kwoty, którą chcę zebrać?

Nie jest to warunek konieczny. Musisz jednak określić przy swojej zbiórce orientacyjną kwotę, jaką chcesz uzbierać lub chociażby kwotę minimalną, aby darczyńcy mieli świadomość tego, ile środków potrzebne jest na realizację Twojego celu i czy wsparcie w danym momencie jest jeszcze potrzebne.

Co jeżeli nie uzbieram określonej przez mnie kwoty?

Jeśli w wyniku zbiórki nie uda się zebrać zakładanej kwoty pieniędzy, nie pociąga to za sobą żadnych negatywnych konsekwencji. Zachowujesz wszystkie uzyskane od darczyńców wpłaty. W dowolnym momencie trwania zbiórki możesz także zmodyfikować wysokość kwoty do uzbierania.

Czy po zebraniu maksymalnej kwoty, istnieje możliwość dalszego zbierania?

Tak. Zebranie maksymalnej kwoty, określonej przez Ciebie w informacjach o zbiórce, nie skutkuje zablokowaniem możliwości dokonywania przez darczyńców dalszych wpłat. Pamiętaj też, że w dowolnej chwili trwania zbiórki możesz zmienić planowaną do zebrania kwotę.

Ile czasu może trwać moja zbiórka?

Nie ma z góry narzuconego minimalnego ani maksymalnego czasu trwania zbiórki. Możesz prowadzić swoją zbiórkę tak długo, jak chcesz. W dowolnej chwili trwania zbiórki możesz ją przerwać, bez podawania przyczyny. Możesz także kontynuować zbiórkę po zebraniu określonej w niej kwoty.

Czy mogę prowadzić jednocześnie zbiórkę na innych portalach albo w innych miejscach w internecie?

Nie możesz prowadzić w innych miejscach internetu zbiórki która dotyczy tego samego celu. Organizowanie zbiórki na jednym portalu znacznie zwiększa jej wiarygodność. Oprócz tego, wspierający mają pełną informację o kwocie, którą udało się zebrać na aktualną chwilę i o tym, czy dalsze wsparcie jest jeszcze potrzebne.

Jak aktywować konto?

Po zarejestrowaniu konta na portalu należy dokonać tzw. przelewu weryfikacyjnego. Jego celem jest sprawdzenie prawdziwości danych podanych podczas rejestracji. W ciągu maksymalnie 2 dni roboczych administracja portalu dokona weryfikacji i aktywacji Twojego konta, a Ty otrzymasz na ten temat powiadomienie e-mailowe.

WYPŁATY
Na jakie konto mogę wypłacić zebrane pieniądze?

Portal Przyjacielezwierzat.pl nie ingeruje w decyzje organizatorów zbiórek dotyczące wypłaty środków. W dowolnej chwili trwania zbiórki, zebrane pieniądze możesz wypłacić na konto prowadzone w polskim banku, które zostało przypisane do profilu organizatora zbiórki w wyniku wykonania tzw. przelewu weryfikacyjnego.

Czy wypłata pieniędzy spowoduje wyzerowanie licznika wpłat na stronie zbiórki?

Wypłata zebranych pieniędzy, którą możesz dokonać w dowolnym momencie trwania zbiórki, nie spowoduje wyzerowania licznika ani innych zmian w informacjach na stronie zbiórki. Po wypłacie zbiórka nadal będzie kontynuowana, a darczyńcy będą wiedzieli o tym, jaką kwotę udało się zebrać do tej pory.

W jaki sposób mogę wypłacić zebraną kwotę?

Jeśli zebrana kwota wynosi minimum 20 zł, możesz zlecić jej wypłatę. W tym celu zaloguj się i w zakładce „Moje konto” wybierz opcję „Wypłaty”, a następnie przycisk „Wypłać”. Wypłaty możesz dokonywać w dowolnym momencie trwania zbiórki i tak często, jak chcesz. Po wypłacie zbiórka będzie kontynuowana.

Ile czasu trwa wypłata zebranych pieniędzy?

Wypłata pieniędzy realizowana jest zazwyczaj w ciągu 3 dni roboczych.

Czy mogę otrzymać fakturę?

Tak – w tym celu prosimy o przejście do zakładki „Moje konto” -> „Faktury” i wybranie checkboxu ,,Chce otrzymywać faktury'' który należy zatwierdzić przyciskiem „Zapisz”. W tym miejscu będą także gromadzone wszystkie wcześniej wystawione faktury i możliwe będzie ich pobranie. Zleconą do wystawienia fakturę otrzymasz w ciągu 2 dni roboczych od zlecenia wypłaty zgromadzonych pieniędzy.

Czy od zebranej kwoty muszę zapłacić podatek?

Jeżeli żadna z wpłacających osób nie przekazała, Ci kwoty przekraczającej 4 902 zł (w ciągu ostatnich 5 lat) to nie musisz płacić żadnych podatków ani dokonywać zgłoszeń dotyczy to osób prywatnych (czyli osób fizycznych nieprowadzących zbiórki w ramach działalności gospodarczej). W razie innych pytań skontaktuj się ze swoim urzędem skarbowym.

WPŁATY NA ZBIÓRKI
W jaki sposób mogę dokonać wpłaty pieniędzy na wybraną zbiórkę?

W celu wsparcia pieniężnego wybranej zbiórki kliknij przycisk „Wesprzyj”, widoczny przy informacjach o zbiórce. Zostaniesz przekierowany do formularza, w którym możliwe będzie wybranie metody płatności i uzupełnienie danych. Dokonanie wpłaty zajmuje kilka chwil i wymaga podania jedynie podstawowych informacji. Możesz zachować anonimowość.

Jakie są dostępne sposoby wpłat?

Nasz portal, dzięki współpracy z partnerami transakcyjnymi, umożliwia wygodne i szybkie dokonywanie przelewów internetowych z większości polskich banków w tym euro. Po wybraniu swojego banku zostaniesz przekierowany na stronę logowania na konto bankowe.

Czy możliwe jest dokonanie wpłaty przy użyciu karty kredytowej lub konta PayPal ?

Na tą chwilę nie, wierzymy jednak, że dzięki prężnemu rozwojowi portalu, w przyszłości taka opcja będzie dostępna. 

Czy powinienem się rejestrować na serwisie?

Pomocy możesz udzielać bez rejestracji. Z rejestracją czy bez, cieszymy się że jesteś.

BEZPIECZEŃSTWO
W jaki sposób są weryfikowani organizatorzy zbiórek?

Weryfikacja zbiórek opiera się na sprawdzeniu przez administrację portalu treści umieszczanych w informacjach o zbiórce jak i wcześniejszych działań organizacji. Dbamy o to, aby organizatorzy zbiórek nie łamali w tym zakresie przepisów prawa. Nie mamy jednak możliwości sprawdzenia tego, jak zebrane pieniądze zostaną przez nich wykorzystane.

Ile trwa księgowanie przelewu weryfikacyjnego?

Zaksięgowanie przelewu weryfikacyjnego zostanie dokonane w ciągu maksymalnie dwóch dni roboczych od jego wysłania. Przelew ten służy potwierdzeniu danych osobowych podanych przez organizatora zbiórki podczas rejestracji na portalu. Kwota przelewu weryfikacyjnego wynosi złotówkę.

Instrukcja zarządzania ciasteczkami

Użytkownik w każdym wypadku może zablokować instalowanie plików cookies, usunąć stałe pliki cookies lub w inny sposób zmienić warunki przechowywania bądź otrzymywania plików cookies, wykorzystując w tym celu stosowne opcje swojej przeglądarki internetowej, np.: